wtorek, 2 grudnia 2014

Rozdział 4

Ostre światło znów paliło ją  w oczy, więc przysłoniła je ręką. Leżała. Nie miała pojęcia, gdzie i jak się tam dostała. Ktoś nad nią pochylał. 
Ruda.
Niedługo tu po ciebie wrócę. Masz się stąd nie ruszać. – wyszetała szybko i złapała biały fartuch, a następnie założyła go. Nikol nie zauważyła, gdzie zniknęła. Jęknęła boleśnie, gdy przechyliła głowę.
Próbowała sobie coś przypomnieć, ale w jej pamięci była jedna wielka biała plama, która nie dała odkryć, co było za nią. Podniosła się na ramionach, by chociaż dowiedzieć się, gdzie jest.
Przynajmniej wiem, jak się nazywam. Może aż tak źle nie jest.
Westchnęła i złapała się za pulsujący mózg. Nie odczuwała bólu w żadnym miejscu, poza głową. Pomimo, że rozejrzała się po pomieszczeniu nie kojarzyła go. Nie był to miejscowy szpital w jej miasteczku. Ściany także olśniewały bielą, ale w pokoju nie znajdowało się nic poza jej łóżkiem o wyższym standardzie niż fundowanym przez NFZ.
Dlaczego nie pamiętam co się stało?
 W momencie, gdy chciała wstać z łóżka przyszła do niej bardzo wysoka, przepiękna kobieta. Jej grube włosy zebrane w kok niesamowicie kontrastowały z dziwnie ciemnymi oczami. Nikol wydawała się podobna do niej, tak jak do Niki czy Jacoba, a także i Rudej.
Czemu? Zawsze wyróżnialiśmy się na tle innych, a ostatnio wydaje mi się, że jestem przeciętna.
Widzę, że śpiąca królewna się obudziła  uśmiechnęła się promiennie, a jej uśmiech także wywoływał w niej uczucie spokoju i zaufania, lecz coś jej w niej nie pasowało.
Kobieta ustała koło łóżka Nikol i ze skupieniem wpatrywała się w nią, nie wykonując przy tym żadnych czynności, anie nie zadając pytań. Po prostu wydawało jej się, jakby analizowała ją. Zdezorientowana nastolatka poczuła skrępowanie, dlatego zaczęła się wiercić.
Obłąkało ją? Wiedziałam, że jestem wariatką, ale nie w takim stopniu żeby zamykać mnie w jakimś ośrodku!
Nikol nie mając nic innego do roboty przyglądała się jej, czekając aż ta coś powie, ale gdy skończyła swoją czynność, jak gdyby nigdy nic wzięła się za mierzenie jej ciśnienia. Wydawał jej się to dobry pomysł na zadawanie pytań.
Dlaczego niczego nie pamiętam? – zapytała w końcu. Czuła się bardzo dziwnie, nie wiedząc, co się stało. Pamiętała tylko odczucia. Najpierw frajdę, potem panikę i następnie niezrozumiały spokój. Nie mogła tego wszystkiego zrozumieć. Zapamiętała tylko jeden obraz. Kojarzył jej się z lustrem, światłem.
– Szok po urazowy. Chciałaś popełnić samobójstwo. – Popatrzyła jej w oczy wymawiając ostatnie zdanie. Nikol wciągnęła powietrze i pokiwała głową nieobecna. Nadal nic nie pamiętała, a nawet nie przypomniało jej się żadne wydarzenie.
Dlaczego? Dlaczego to zrobiłam? Co się stało?
Ile spałam? – Przełknęła ślinę, obawiając się, że może zapadła w jakąś śpiączkę i wybudziła się po kilku latach, przesypiając najlepszy okres swojego życia.
Miesiąc. – Nikol zamrugała. Potem jeszcze raz i jeszcze raz. Serce jej przyspieszyło.
Miesiąc? Miesiąc wyjęty z życia?! Miesiąc szkoły, miesiąc miłości, miesiąc zabaw?
Zaczęła panikować.
            – Uspokój się, bo podam ci leki. Połóż się i odpoczywaj. Dużo przeżyłaś w ciągu tych kilku minut. Nie wstawaj z łóżka i ani mi się waż wychodzić. Lekarz nakazał ci się nie przemęczać. – Pogroziła palcem i posłała jej radosny uśmiech. Nikol nie było do radości.
            Miesiąc. Miesiąc. Miesiąc, bo odechciało mi się żyć. Dlaczego? Jak?
            Chciała zasypać pielęgniarkę pytaniami, ale ona przyłożyła palec do ust, a następnie pokazała, że ma iść spać, po czym wyszła. Dziewczyna runęła na łóżko.
            Miesiąc. Ale może lepiej niż rok? Żebym chociaż cokolwiek pamiętała, byłoby mi łatwiej.
            Nie miała czasu, by tępo patrzeć w sufit, gdyż nie została na długo sama. Do pomieszczenia zaraz wślizgnęła się ruda lekarka, która leczyła ją po spotkaniu z Ninją.
            Jeśli coś takiego w ogóle było.
            Nikol usiadła i chciała się odezwać, ale ona przyłożyła palec do ust i wskazała, że ma nic nie mówić. Posłuchała się jej. Przyczłapała szybko do jej łóżka, kładąc na nim jakieś ubrania i biały fartuch. Dziewczyna zmarszczyła brwi, nie rozumiejąc sytuacji.
            – O… – zaczęła, ale ta znów kazała jej się uciszyć.
            – Wszystko ci opowiem, ale nie jest to najlepszy moment. Na razie musisz wiedzieć tylko tyle, że zostałaś porwana. Nie wiem czy pamiętasz napad, ale nie jest na to czas. Wszystko ci się przypomni, ale teraz musimy uciekać. Szybko się przebierz. Mam minutę. – szeptała tak cicho, że momentami Nikol jej nie słyszała, ale wiedziała o co chodzi. Zapała się za włosy, kiwając przecząco. Nic nie rozumiała.
            Jakie porwanie? Jaki napad? Chciałam popełnić samobójstwo! Miesiąc byłam w śpiączce! O czym do cholery ona mówi!
            Nagle jakby dostała obuchem w głowę. Wspomnienia zaczęły zalewać ją obrazami, powodując falę kolorów, dźwięków i niezrozumiałego przesłania.
            Osiemnastka. Wyjście. Dresy. Jacob. Nika. Zuza. Julia. Napad. Nuż. Błyszczące, lustrzane samochody. Postrzały. Porwanie.
            – Nie. Nie. Nie. Nie. Nie. Nie! – zaczęła krzyczeć.
Ruda szybko złapała ją i zasłoniła jej usta. Wystraszona spoglądała na drzwi, szepcząc jej do ucha.
            – Żyją. Oni żyją. Nie bój się, ale jeśli ty chcesz także musisz się mnie słuchać. Chcesz wrócić do domu czy nie?
 Nikol powoli uspokajała się, ale nadal przez jej ciało przechodziły dreszcze. Pokiwała twierdząco głową. Kobieta stwierdziła, że już nie sprawa zagrożenia dla nich obu, więc puściła ją. Wzięła rzeczy i wepchnęła jej w dłonie.
            – A teraz bierz to i spadamy. – rozkazała.
            Dziewczyna już miała się odwrócić, gdy zapytała tak szybko, by tamta nie mogła jej przerwać.
            – Czy oni tu są? – Widać było, że Ruda chwilę zastanawiała się nad odpowiedzią, ale gdy ta spojrzała na nią tymi wielkimi oczami, trzymając tak niewinnie przekazane rzeczy, nie mogła skłamać. Zagryzła wargę i powoli pokiwała głową. Nikol nabrała powietrzy, by pytać dalej, ale ta uniosła palec uciszając ją.
            – Chcesz żyć, czy nie? – Jej poważne, srogie spojrzenie zadziało i dziewczyna odwróciła się, by ściągnąć z siebie dziwną, luźną sukienkę zapinaną na suwak z przodu.
            –  Ile tu jestem? – zapytała w czasie ubierania.
            – Dzień.
            Nikol wyprostowała się.
            Dzień? A co z moją dziurą w brzuchu? Przecież to nie mogło się zaleczyć nawet najnowocześniejszą techniką medycyny w jeden dzień! On mnie przeszył! Rozciął moje wnętrzności! Powinnam nie żyć!
            – Wiele rzeczy nie wiesz.– Usłyszała. – Ale jeśli zaczniesz nad tym myśleć teraz, zginiesz nie tylko ty.


Znalazły się w dużym, okrągłym holu. Podłoga została wyłożona lśniącymi płytkami, a ściany odbijały światło od białych, szklanych płyt. Znajdowała się tam winda i wejście do rury, jak do tej na basenie oraz kilka mlecznych drzwi. Nie było tam ani żywej duszy. Włosy rudej kobiety silnie kontrastowały z otoczeniem.
Ruszyła ona przodem, mając nadzieję, że nastolatka idzie za nią, jednak Nikol stanęła. Tamta chyba zorientowała się, gdyż odwróciła się by sprawdzić.
            – Muszę ich zobaczyć. Musimy im pomóc. – panikowała dziewczyna.
            – Właśnie tam idziemy. – szepnęła już zdenerwowana.
            Złapała Nikol za rękę i pociągnęła ją do przeciwnych drzwi, wpychając ją do środka. Sama je cicho zamknęła, ale nie weszła razem z nią.
Nikol niepewnym krokiem ruszyła do przodu, cały czas przypatrując się Nice, która siedziała na takim samym łóżku jak ona wcześniej. Miała na sobie identyczną, luźną sukienkę. Nogi dziewczyny trzęsły się tak bardzo, że gdy tylko doszła do przyjaciółki upadła na kolana. Wzięła głęboki wdech i złapała ją za ciepłą dłoń. Pasemko grzywki założyła za ucho i uśmiechnęła się do niej, ta jej odpowiedziała tym samym. Nie był to jednak ciepły, prawdziwy uśmiech, a bardziej jak zwykłe, uniesione kąciki ust. Nikol zapłakała cicho, ale szybko otarła rękawem białego fartucha łzy, próbując się uspokoić. Niepokoiło jej to, że blondynka nie zachowywała się naturalnie, normalnie. Wyglądała ze swoją spuszczoną głową, jakby nabrała zbyt dużo środków uspokajających. Jej łagodny wyraz twarzy jej nie pasował, taki pogodny, spokojny, zrelaksowany. Nikol spojrzała w tak znane jej oczy, głaszcząc jej dłoń. Nie były one tak jak zawsze szalone, pełne życia, tylko wyrafinowane, bez tego błysku.
Skarbie, co oni ci zrobili? Myszko, przepraszam, tak bardzo cię przepraszam.
Przepraszam, że cię zawiodłam. – wyszeptała. – Przepraszam. – Pocałowała jej rękę, za którą ją cały czas trzymała. Zdezorientowana Nika popatrzyła na Nikol, jak na dziecko, które ma nie równo pod sufitem. Brunetka chciała krzyczeć. Chciała uciekać od tego, ale nie miała gdzie. Chciała zabrać ją do domu, gdzie byłyby bezpieczne.
Czemu mnie przepraszasz? Nie masz za co. Wszystko jest w porządku. Czuję się bardzo dobrze. Lekko. Jak bym mogła latać. – westchnęła.
 Jej głos był leciutki, melodyjny, spokojny. Nie pełen radości, marzeń i tego, co miała tylko Nika. Zachowywała się, jak po jakiś psychotropach.  Nikol się to bardzo nie podobało.
 Nika... – szepnęła, dławiąc się łzami. – Wydostanę cię stąd rozumiesz? Ciebie i Zuze, i Julię, i Jacoba, wszystkich. Nie zostawię was. Obiecuję. Tu jest niebezpiecznie. Oni są źli. – rozejrzała się.
Próbowała się nie załamywać, ale ciężko jej to szło. Cały czas nie mogła się opanować. Czekała, aż Ruda po nie wróci i będą mogły stąd uciec. Wzięła drżący oddech i wypuściła powoli ciężkie powietrze.
Kochanie, posłuchaj mnie. – Nika popatrzyła na nią, nadal nieobecna. Nikol złapała ją za podbródek i uniosła tak, by ani na chwilę nie zerwać kontaktu wzrokowego. – Wiesz. Gdzie. Jest. Jacob? – mówiła powoli, by dziewczyna ją dobrze zrozumiała. Ona natomiast pokręciła przecząco głową. Nikol zaklęła pod nosem. Westchnęła i zaczęła się podnosić, kiedy blondynka odezwała się niespodziewanie.
Jesteś tu bezpieczna. Nie masz się, czego bać. Naprawdę. Jak by chcieli ci coś zrobić już dawno mieli szansę, nie? – Nikol odwróciła się zdezorientowana.
Nie zdziwiło jej to, że się odezwała, tylko sposób w jaki to mówiła. Była przekonana. Nie mówiła już głosem rozwianych, spokojnym, tylko stanowczym i pewnym. Brunetka zamrugała i popatrzyła na przyjaciółkę zastanawiając się, czy ona wiedziała co właśnie powiedziała. Uśmiechnęła się do niej i chciała jej wytłumaczyć, że wcale tak nie jest, gdy w tym momencie do pomieszczenia wpadła Ruda.
            – Szybko, idziemy. – Podbiega do niej  szarpnęła ją za rękę, prowadząc do wyjścia, ale Nikol zaczęła się szarpać. – Uspokój się. Im nie chodzi o nich. Chcą ciebie. Nic im nie zrobią. – powiedziała poważnym, stanowczym głosem. Nikol przez chwilę się zawahała. Odwróciła się na przyjaciółkę, a następnie na kobietę.
            – Zaufaj mi. – szepnęła cicho. Dziewczyna ostatni raz obejrzała się, ale kiwnęła głową niepewna. Wyszły, a ona cały czas miała w głowie obraz przyjaciółki.
Gdzie jest Jacob? – zapytała cicho, gdy weszły do windy.  Ruda kliknęła guzik i zaczęły zjeżdżać na dół.
            – W bezpiecznym miejscu. To on nam pomoże. Ja doprowadzę cię do wyjścia, on zawiezie cię na miejsce. Mamy dwadzieścia sekund zanim winda zjedzie na dół i się otworzy. Wtedy musimy zagrać niezły teatrzyk. Zrozumiałaś? – Nikol poczuła ulgę, że chłopakowi nic nie jest, a nawet pojedzie z nią, jednak cały czas bała się o dziewczyny, które zostaną.
            – Ale wydostaniesz potem je, prawda? – Zagryzła mocno zęby oczekując odpowiedzi. Kobieta przytaknęła.
            – Oczywiście. 
            Chociaż tyle.
A teraz mnie posłuchaj. Nie krzycz, bo narobisz sobie problemów jak i mnie. Nie jesteś tu bezpieczna. Jesteś cały czas nas będą obserwować, dlatego musisz zachowywać się naturalnie. Zrobiłam tyle, ile dałam radę, ale nie wiem na ile to starczy, dlatego ty także musisz się przyłożyć, jeśli mamy z tego wyjść cało. – Szybko zerknęła na liczbę poziomów i mówiła dalej. – Albo będziesz ze mną współpracować, albo nie. Wiedz, że to bardzo niebezpieczni ludzie. Złapała ją za dłoń i ścisnęła, by dać jej trochę otuchy. – I przestań się trząść, to nie pomoże. – skarciła ją. Kiwnęła. – Pięć sekund. – mruknęła.
Łatwo mówić, trudniej zrobić. Jak mam się nie bać, gdy jeden mój zły krok, a mogę zagrozić nie tylko sobie?!
Wzięła kilka wdechów, by móc się opanować. Chodź trochę. Cały czas niepokoiła się o przyjaciół, którzy zostali na górze. Kobieta złapała ją za ramię.
Co jeśli coś im zrobią? Ukarzą za to, że ja uciekłam? Dlaczego?
Drzwi windy otworzyły się. Na parterze czekało na nich trzech wysokich mężczyzn w czarnych garniturach. Dziewczynie wydawało się, że Jacob był wysoki ze swoim dwa dwadzieścia, ale oni nie dość, że przerastali go w barach, to na dodatek mieli z dziesięć centymetrów więcej. Żołądek Nikol wykonał fikołka. Chciała się wyrwać z uścisku i biec, byleby jak najdalej. Wpatrywali się w nie z nieufnością i natarczywością skupiając głównie uwagę na ich oczach. Odpowiedziały im tym samym. Zwłaszcza Ruda.
Właśnie.
Dały krok naprzód i coś się zmieniło. Ich spojrzenia. Jeden z mężczyzn coś wymamrotał do drugiego, a uścisk na ramieniu Nikol przybrał na sile. Zdezorientowana i nieświadoma sytuacji dziewczyna patrzyła to na swoją towarzyszkę, to na mężczyzn. Nie wiedziała, w którym momencie uścisk kobiety zelżał. Usłyszała łupnięcie i spojrzała na leżącą i wijącą się z bólu towarzyszkę.
Wiej!! wykrztusiła w jej stronę resztkami sił.
Automatycznie szybkim sprintem Nikol ruszyła przed siebie. Tak szybko jeszcze nigdy nie biegła. Lodowaty dreszcz przerażenia przeszedł wzdłuż jej ciała. Odwróciła się i zauważyła tuż za sobą tą samą osobę, która wpatrywała się w nią przed upadkiem Rudej, której nie było już na ziemi, lecz oprawca był tuż za nią. Mimowolnie zaczęła krzyczeć.
Błąd.
Przestała myśleć. Otoczenie widziała jakby przez mgłę. Gwałtownie rzuciła się w stronę pierwszych lepszych drzwi.
Znalazła się w ogromnym pomieszczeniu z wysokim sufitem i basenami. Wszyscy obecni wpatrywali się na nią zdezorientowani. Rozejrzała się szybko i dała nura pod wodę. Ciepła ciecz otrzeźwiła umysł dziewczyny. Szok zabrał otępienie, a dał jasność myślenia. Usłyszała trzask drzwi. Szybko popłynęła za najbliższą ściankę basenu, tak aby osoba wchodząca do pomieszczenia nie widziała jej. Przez wodę zauważyła ciemną rozmazaną postać rozglądającą się po wszystkich. Podpłynęła pod samo dno, a ciśnienie zakało jej uszy.
Woda była tak głęboka, że mogłaby spokojnie ustać na dnie, a i tak musiałaby wytężyć siły aby się spod niej wydostać. Widziała ciała pływające  nad nią. W tym basenie nie było wielu ludzi zważając na jej głębokość.

 Czuła jak odpływają z niej wszystkie siły. Czuła jakby jej płuca wcisnęły się, a oczy chciały wyjść z orbit. Nie czuła jednak żadnego przerażenia. Tylko spokój. Płuca błagały o tlen, ale nie mogła wyjść z ukrycia. Widziała czarne plamy. Patrzyła nieprzytomnie w górę. Chciała wyjść na powierzchnię i zaczerpnąć choć trochę powietrza, lecz nie mogła. Ciało odmawiało posłuszeństwa, a wyczerpanie dnia dało się we znaki. Popatrzyła nieprzytomnie na bąbelki wydostające się z jej buzi. Nie wytrzymała i otworzyła usta zaciągając do płuc wodę. Nie mogła oddychać. Zaczęła się krztusić. Ciemność nastawała jej przed oczami. Przymknęła je ospale. Gdzieś w oddali usłyszała lekki plusk. Jej ciemne włosy były unoszone przez wodę. Uśmiechnęła się. Zamknęła ciężkie powieki. Poczuła delikatny, jak uderzenie skrzydła motyla, dotyk. Płynęła w daleką nicość. Nie potrzebowała oddechu. Nie był jej potrzebny. 

25 komentarzy:

 1. Ja również czytam, i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej ola ciesz się że ci się podoba. Mam nadzieję że pozostaniesz ze mną. :D

   Usuń
 2. ooo <3 będę się cieszyć przez następny tydzień, że mam dwóch czytelników :D

  OdpowiedzUsuń
 3. No to kiedy nastepny rozdział.
  PS. Jesteś kłamca

  OdpowiedzUsuń
 4. Następny rozdział przewiduję do czwartku.
  P.S czemu kłamca ?

  OdpowiedzUsuń
 5. czytam :* i czekam na kolejne części :D
  P.S Kocham Cię

  OdpowiedzUsuń
 6. Same P.S są pod tym więc i ja się dołonczę
  P.S Też Cię kocham 3>

  OdpowiedzUsuń
 7. Kłamco jesteś ponieważ powiedziałaś że w 5 rozdziale będzie science fiction

  OdpowiedzUsuń
 8. Sorry myślałam, że się zmieszczę w 5 rozdziale, ale akcja ( wogóle wyjaśnienie tej akcji, że to sf to będzie później. No, ale się chyba skapniesz xD ) sory bardzo, ale nie chciałam robić mega długiego rozdziału, bo jak gadałam z osobami to mówiły, że nie chce im się czytać tak długiego więc są krótsze. W 6 rozdziale zobaczysz już akcje. Zdradzę, że od 6 rozdziału będzie zaczynać się to po co wogóle piszę. Więc na pocieszenie. SORY BARDZO., no ale mogła być akcja w 5, ale napiszcie, że chcecie długie rozdziały i nie ma sprawy :*
  P.S
  Też was kocham.

  OdpowiedzUsuń
 9. O to fajnie że od szóstego rozdziału będzie akcja
  P.S Nie mam co napisać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. KOCHAM WAS MOJE ANONIMKI !!! Uwielbiam wasz spam . Spamujcie tak przy każdym rozdziale :D
  P.S
  Mam podjar z liczby komentarzy xD

  OdpowiedzUsuń
 11. Spameczki xD rządzo
  P.S jest 11 coment więc to ogromine dużo
  P.P.S Jesteś sławna

  OdpowiedzUsuń
 12. Good post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday.
  It will always be useful to read articles from other authors and use something from other websites.


  Look into my website - minuman berenergi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your comment and I apologize again for the fact that only now, but still not quite learned how to blog. It's nice that you could use in the future. I hope you're still with me. I was on your side, but the translator google does not want me to translate do not know why. I can finally live to see the translation. Thank you for your comment again and again sorry. I repeat the question from Chapter 3: I am curious how you found my blog. Sorry for the mistakes.

   Usuń
 13. Przeczytałem, ale czytam już piątkę, więc skomentuję tam całość, bo już mi się te rozdziały sprasowały w mojej głowie w jeden ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. No więc cześć. Chciałam Ci powiedzieć, że po wielu bardzo ciężkich próbach w końcu przebrnęłam przez ten rodział. I tak jak obiecałam, wysilę się i zostawię Ci ten komentarz, chociaż i tak miałam to zrobić ;p

  A więc zacznijmy od tego Nicol to ty. Bezwarunkowa ty. Bałaganiąca, leniwa i nie chce Ci się sprzątać. Gadanie do siebie. Nie lubię tego, że po mimo opisów, których jest taaaaaak duuużoo , ja cały czas widzę twoją willę. Nie potrafię sobie wyobrazić tego domu, poniewż ja widzę twój dom, twoją mamę i wgl. Tylko nikogo nie mogę obsadzić w roli Jacoba. Nie wiem czemu. Bo go nie ma , może dlatego. ohh.

  Wkurza mnie Nicol. Jej mama jeszcze bardziej. Lubię Jacoba. Nienawidzę twoich opisów. za dużo, za dużo i jeszcze raz za DUŻO! Zmniejsz ilość

  Ba, ale ja nic na to nie poradzę, ponieważ, iż, asz, esz, każdy ma taki styl pisania jaki ma, ja ich nie stosuję, i się dobrzę z tym czyję, zauważam też, że rymuję ohoohoo :d

  Buzzzzziiii :*:*:*:*:**

  lofreee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy ty w końcu zrozumiesz, że to nie ja? xD Że postacie są wyimaginiwane tak jak wszystko w tym opowiadaniu ? Hahaha Zobaczę co da się zrobić z tymi opisami. Ja tam wole opisy, bo mogę sobie to wszytko wyobrazić, ale poprowadzam poprawki i spróbuje zredukować je specjalnie dla ciebie ;**

   Usuń
 15. " (...) zostawiła przy schodach TYCH kilka toreb. (...) " tak na początek komentarza XD
  Zgubiłaś maleńka trochę przecinków :P Pamiętaj, że zawsze stawia się go przez "a" :D No i więcej błędów w sumie nie wyłapałam, prócz już wcześniejszej mojej uwagi na temat gubienia literek czasami ;p Zbieram się do czytania kolejnych rozdziałów ;)
  Ps. Nikol nadal mnie irytuje XDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za komentarz :D. Co do błędów to wiem, że robię ich sporo, gdyż mam podejrzenie dysgrafii i staram się współpracować z czerwonym podkreśleniem.

   Co do Nikol to fajnie, że czujesz do niej jakieś emocje. O to właśnie chodziło. Z biegiem czasu może przekona cię do siebie. ;)

   Usuń
 16. Nie lubie zachowania niektórych dzieciaków ._. (czyt. wykorzystywanie tej dziewczyny i z poprzedniego rozdziału komentarza jednej z dziewczyn o oryginalnych ubraniach) szlag by to ;d
  Ale rozdział ciekawy, choć dla mnie troszkę przydługi, lecę dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie typowe zachowania od moich znajomych xd

   Usuń
 17. Hej! ;3
  Przychodzę z powodu informacji w SPAMie jaką u mnie zostawiłaś. Na razie dotarłam tutaj. Długa droga przede mną, także chciałam poprzez pisanie co jakiś czas komentarzy, sama sobie wszystko ułożyć.

  Na razie nie wiem co to jest, o czym. Dowiedziałam się z komentarzy że ma być to sci-fi, ale jego elementy wejdą dopiero od przyszłego rozdziału. Hm, no dobrze. Fabuła jest pogmatwana. Gubię się podczas niektórych sytuacji, dialogi czasem nie są oznaczone, przez co czasem nie wiadomo co kto mówi. No ale wiadomo, to dopiero początek, musi się rozkręcić. Oczywiście, nie uważam, że źle piszesz, w sumie podoba mi się. Ukazujesz fajne poczucie humoru, potrafisz ułożyć niezłe opisy.

  Nicole mnie denerwuje. Jest arogancka, niepoważna, buntownicza. Chociaż z tym ostatnim to pewnie wina jej mamy. Jaka matka tak traktuje swoje dziecko? Jak dla mnie to zdecydowanie przesadza. Jest nadopiekuńcza. Ale od razu widać po kim Nicole odziedziczyła charakterek, jest równie uparta i potrafi odpyskować. Poza poczuciem humoru nie widze w niej dobrych cech. Może po prostu jeszcze ich jej nie nadałaś.

  Lubię za to Jackoba. Jest bezpośredni i również zabawny. Oni mają po 18 lat? Tak chyba doczytałam. Nie jestem pewna. Zachowują się raczej na gimnazjum, tj. na 15 - 16 lat. Przynajmniej w mojej okolicy taki charakterek jest charakterystyczny dla tego okresu.

  Sumując, to podoba mi się Twoje opowiadanie. Jestem ciekawa co będzie dalej. Mam nadzieję, że dasz poznać swoich bohaterów. Jeszcze muszę wspomnieć, że widziałam sporo błędów. Oczywiscie pomijając interpunkcję i powtórzenia, to dostrzegłam orty np. "zżuć". Już nie pamiętam gdzie.

  No to lecę dalej.
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, dzięki że wpadłaś :D Dzięki za ten długi komentarz :DD Nie wiem czy akcja się zacznie od 5 rozdziału, bo przestawiałam je trochę, ale z tego co widzę to raczej tak. Jestem teraz na 35 chyba i uprzedzę, że wszystko się pozmienia. Tak, Nikol to trudny charakter, ale mając przy boku aż nad zbyt nadopiekuńczą matkę, która wychowuje ją sama to wiadomo, że normalna nie będzie xD
   Właśnie wiem, że moi bohaterowie są dużo młodsi z zachowania, bo pisałam to dawno, gdzie miałam chyba jakieś 12/13 lat xd Co do błędów, to też zdaję sobie sprawę, muszę porobić wiele poprawek, a może nawet od nowa wszystko napisać :/

   Dziękuję jeszcze raz za te miłe słowa :D Jestem bardzo wdzięczna :)

   Usuń
 18. Rozśmieszyła mnie ta "rozmowa" z psem, kurczę sama często robię tak samo, tyle że gadam do kota jak do dziecka :)
  Och, tego to się nie spodziewałam po Jacobie, zeby wykorzystać zadłużoną w nim Olkę do takich niecnych celów, a wszystko po to by dowiedzieć się koloru stanika?
  Ech, faceci :)
  http://nauczysz-sie-mnie.blogspot.com/
  Kończę póki co, wypadałoby się wziąć za jakiś obiad :)
  może potem uda mi się jeszcze wpaść, a poki co zapraszam cię do siebie, z tego co pamiętam to odwiedzałaś mnie przez jakiś czas i nawet komentowałaś rozdziały:)
  mewa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za to, że piszesz te komentarze :) Wiesz, że nie pamiętam? xd Byłaś u mnie w spamie, tylko tyle wiem, ale nie kojarzę nawet co pisałaś :< Jak w końcu znajdę czas na nadrabianie u innych to i spróbuję wpaść ;)

   Usuń