sobota, 24 września 2016

Liebster Blog Award

     Nominacje do Liebster Blog Award otrzymuje się od innego autora lub autorki w ramach pochwały za "dobre wykonaną pracę". Zwykle jest ona przyznawana dla autorów blogów o niższej popularności. Jest to szansa na ich promocję i zdobycie większego grona czytelników. Po odebraniu tej nominacji należy odpowiedzieć na pytania, otrzymane od nominującego. Następnie wyznaczyć kolejne jedenaście osób i zadać im inny zestaw jedenastu pytań od siebie. O nominacji trzeba poinformować w komentarzu (uwaga: nie można nominować bloga, od którego otrzymaliśmy nominację). 


Dziękuję za nominację Olga S.Neilwood

Moje odpowiedzi:
 1. Jak się zaczęła Twoja przygoda z pisaniem? 
     Hmm... Z tego co pamiętam, zaczęłam pisać po tym, jak dostałam olśnienia co do Kasyczi. Wtedy postanowiłam opowiedzieć tą historię, która w tamtym momencie wydawała mi się niezwykła. Doszło też do tego, bo przy czytaniu książek zawsze coś mi się nie podobało. Stwierdziłam, że jeśli chcę znaleźć powieść, która będzie taka, o jakiej marzę, to muszę ją napisać sama. 
(Nie, nie wyszło, ale nie żałuję xD)

     2. Ulubiona potrawa? 

     Jestem typem człowieka, który nie ma ulubionych rzeczy. Nie posiadam ulubionej piosenki, ulubionego koloru, ulubionej potrawy, ulubionego kwiatu czy nawet ulubionej książki bądź filmu! Jest to wina tego, że mój wybór się cały czas zmienia z zobaczeniem czegoś nowego. 

     3. Ile krajów zwiedziłaś i który Ci się najbardziej podobał?

     Byłam w Czechach, na Słowacji, Wielkiej Brytanii, Polsce i duszą w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej podoba mi się ostatni :D 
(Tak, wiem, serce wielkich marzeń...)

     4. Czy chcesz wydać swoje opowiadanie w wersji papierowej? 

     Chcieć a móc to dwie różne sprawy, ale na szczęście chodzi o tą pierwszą. Jak chyba większość pisarzy, chciałabym zobaczyć swoje godziny pracy na papierze. Po skończeniu i poprawieniu tekstu, żeby dało się go czytać i miał jakikolwiek sens, zamierzam wydrukować sobie jeden czy dwa egzemplarze. 

     5. Co jest najbardziej szaloną rzeczą, którą zrobiłaś? 

     Yyy... Nie było łatwiejszych pytań?! 
     Dobra, tak więc nie mam pojęcia. Jestem nudną osobą, więc jeśli można do tego zaliczyć wstąpienie do zespołu czy z dnia na dzień podpisanie umowy z agencją aktorską, to więc chyba to. 

     6. W jakich sytuacjach, Twoim zdaniem, najlepiej poznajemy samych siebie?

     Teraz to dowaliłaś! Moim zdaniem, gdy spojrzymy w dowód lub posłuchamy tych wszystkich mądrych ludzi wokoło. Oni przecież znają nas najlepiej. 

     7. Co sądzisz o szukaniu drugiej połówki w internecie? 
   
     W tym świecie? Jest to normalne, patrząc na to, że ludzie są zabiegani, nie mają czasu zadzwonić do schorowanej matki, czy oddać pożyczonej rzeczy. Ale wszystko z umiarem, okey? Nie róbmy nic na przymus. Jak coś, to samo przyjdzie. Na razie single i singieki cieszmy się wolnością!

     8.  Jaki jest tytuł pierwszego serialu, który cię wciągnął? 

     Moje złamane serduszko do dziś wspomina Roswell. Nadal się nie pozbierałam po tym, co zrobił Max. Próbowałam wybaczyć, ale po tylu miesiącach, nadal sprawia mi ból :'(. Był to ogólnie pierwszy serial, który zaczęłam oglądać od pierwszego odcinka, który nie należał do bajek Disney'a. 

     9. Gdyby w Twoim kraju panował reżim, zachowałabyś zimny rozsądek jak Conn, czy raczej zbuntowałabyś się przeciw władzy, jak Joys? (przyp. postacie z opowiadania Oczy w Ogniu)

     Hah, ostatnio rozmawiałam o tym z tatą, tylko jego pytanie brzmiało: Czy gdyby wybuchła wojna/powstanie (nawiązując do II wojny światowej) poszłabym walczyć, pomagać czy wyjechałabym? Moja odpowiedź bez zastanowienia brzmiała: wyjechałabym, ale po głębszym zastanowieniu się i wrócenia do opowieści historii, ze łzami w oczach odpowiedziałam, że pomogłabym w powstaniach. Jeśli jest źle i da się coś zmienić, trzeba to robić. 

     10. Co czyni opowiadania i książki dobrymi (np. jakie cechy)?

     Sposób napisania. Ostatnio to analizowałam. 
     Przeczytałam książkę, która miała niesamowity pomysł i historię tak wspaniałą, że pożarłabym wszystkie tomy jakie są, ale ze względu, że była nudno i kiepsko napisana nie zrobiłam tego. Przebrnęłam przez nią i po więcej nie sięgnęłam. 
     Jeśli natomiast historia jest oklepana, niezbyt ciekawa, ale styl świetny, ciekawy i tekst się pochłania, szybko czyta, to samo to sprawia, że chcemy więcej (bynajmniej ja). 

     11. Czy żałujesz czegoś, co kiedyś napisałaś (np. uśmiercenia jakiegoś bohatera, poprowadzenia wydarzeń w ten, a nie inny sposób, etc.)?

     Nie, bo jeśli tak stwierdzam, poprawiam cały tekst. No dobra, czyli jednak czasami żałuję. W tym przypadku bolał mnie początek, który ciągnął się bez końca i był nudny, dlatego zaraz usiadłam i stworzyłam zupełnie coś innego, ale w taki sposób, że czytelnik, która czyta i nie wraca do początku nie zauważy różnicy, a osoba, która będzie chciała powtórzyć historię spotka się z zupełnie czymś nowym. 
(Już został wstawiony nowy początek)


Nominowani: 

     Z racji tego, że czytam strasznie mało blogów, jest to najtrudniejsza część, dlatego nominuję też blogi, które słyszałam, że są dobre, ale osobiście ich nie czytam.1.  Co najbardziej lubisz w prowadzeniu bloga?
2.  Jak długo już zajmujesz się blogowaniem?
3.  Dlaczego piszesz bloga?
4.  Co sądzisz o jedzeniu mięsa? 
5. Czy czytasz książki lub oglądasz filmy? Dlaczego?
6. Jaka jest Twoja ulubiona tematyka książek/filmów?
7. Z czym kojarzy ci się słowo "Kasyczi"?
8. Czy uważasz, że szybki rozwój technologi jest dobry?
9. Jakie masz plany na przyszłość?
10. Jaką dałabyś radę Nikol, bohaterce Kasyczi, skąd ma wiedzieć, że ktoś kłamie? 
11. Jaka twoim zdaniem byłaby idealna polityka?

6 komentarzy:

 1. Z tym pytaniem o polityce to dowaliłaś! :D Dobrze, że nie muszę na nie odpowiadać, haha. Oj Kasia, kolejna rzecz, która nas łączy - Roswell to też jeden z moich ulubionych seriali!!! <3 Oglądałam go jakoś 6 lat temu i pamiętam, że na finale płakałam jak głupia :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem, czy na leczenie się nie udać xd Pół roku a ja nadal się nie pozbierałam :(

   Usuń
  2. XD
   To w ramach odwyku zastosuj kurację "z archiwum x" - tematyka trochę podobna, czas produkcji też, a serial (wg mnie) równie genialny :D

   Usuń
 2. Świetne odpowiedzi :)
  Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie bawię się w LBA :P Ale to już 2 nominacja, więc... XD Może się namyślę

  http://further-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń